جاذبه های گردشگری گوا

شهر بندری گوا

گوا نام شهری بندری در کشور هندوستان است که قدمت آن به سیصد سال قبل از میلاد می‌رسد. ایالت گوا کوچک‌ترین ایالت هندوستان است که در ساحل غربی این کشور در منطقه‌ی کونکان قرار دارد. گوا در جنوب ایالت ماهاراشتارا واقع‌شده است و از سمت جنوب و شرق به ایالت کارانتاکا و از غرب به دریای عرب محدود و محصور می‌شود. این ایالت ۳۷۰۲ کیلومترمربع وسعت و حدود یک‌میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت دارد و ازلحاظ کمی جمعیت در میان ایالت‌های هند چهارم است. مرکز این ایالت شهر پانجی یا پانجیم نام دارد. بهترین سواحل و مراکز تفریحی کشور هندوستان در شهر بندری گوا قرار دارد. طبیعت این شهر ساحلی بسیار زیبا و سرسبز است. نخل‌های بسیار به همراه سایر درختان گرمسیری در کنار شالیزارهای برنج و رودخانه‌های پر آب جلوه‌هایی روی‌اشی به این شهر بخشیده‌اند. سواحل گوا علاوه بر زیبایی‌های خاص خود از گرمای آفتاب در طول روز برخوردار هستند. گوا به‌احتمال فراوان به معنی مردم گاوبان هست که در حماسه‌ی مهابهاراتا نیز نام آن آمده است. در این مطلب با تعدادی از بهترین و زیباترین جاذبه‌های تفریحی و گردشگری گوا که سالانه صدها هزار جهانگرد و مسافر را جذب خود می‌کنند، آشنا می‌شویم.
تور گوا

رزرواسیون هتل گوا
فرهنگ مردم گوا

گوا سال‌های بسیاری مستعمره‌ی پرتغالی‌ها بوده است. نفوذ و سیطره‌ی پرتغالی‌ها بر فرهنگ و آداب‌ورسوم و حتی زبان مردم شهر تاثیرفراوانی گذاشته است. هرچند زبان محلی مردم گوا زبان کونکنی است اما کلمات پرتغالی فراوانی در این زبان دیده می‌شود. سالمندان و کهن‌سالان شهر گوا به‌راحتی می‌توانند به پرتغالی گفت‌وگو کنند. این شهر هندوستان بیش از سایر شهرهای آن، رنگ و بوی اروپایی دارد. جوان‌ها بیشتر به انگلیسی سخن می‌گویند و دین غالب مردم هم مسیحیت است. مردم گوا به‌مانند پرتغالی‌ها لباس می‌پوشند.
جاذبه‌های تفریحی و گردشگری گوا

سواحل گوا

شهر گوا علاوه بر طبیعت بسیار زیبا و سرسبز و پردرخت خود، سواحلی بسیار زیبا و آرام و گرم و لذت‌بخش دارد. در این سواحل شنی زیبا، درختان نارگیل و خرما بسیار فراوان است. این شهر به سبب همین سواحل گرم و آفتابی‌اش شهرت جهانی کسب کرده است و توانسته جهانگردان بسیاری را هرساله جذب خود کند.
goa

رزرواسیون انلاین هتل های هندوستان

کلیسای بوم ژیزوس

کلیسای بوم ژیزوس در منطقه‌ی گوای کهنه فرار دارد. در این کلیسا جسد مومیایی‌شده‌ی مبلغ دین مسحت، زاویر مقدس در تابوتی شیشه‌ای نگهداری می‌شود. ساخت این کلیسا در سال ۱۵۹۴ میلادی شروع‌شده و یازده سال به طول انجامیده است.
کلیسای بوم ژیزوس

تور هندوستان

پناهگاه سلیم علی

سلیم علی نام پناهگاهی طبیعی برای پرندگان در شهر گوا هست. این پناه گاه از مشهورترین مناطق زیستی جانوران وحشی در هندوستان است.

تندیس گاندی

تندیسی زیبا از گاندی رهبر آزادی‌خواه هندی در گوا ساخته‌شده است که یکی از پر عکس‌ترین مکان‌های محبوب گردشگران است.
راهنمای سفر به گوا

گوا

کلیساها

از دیگر جاذبه‌های پربازدید و زیبای شهر گوا، کلیساهای سنت فرانسیس و کلیسای جامع گوا می‌باشند که موردعلاقه و محبوب گردشگران و جهانگردان هستند. البته از تماشای معبد ماهاسیا، کلیسای پتناجیم، کلیسای سنت آندرو و کلیسای مارگو نیز نباید به‌هیچ‌وجه غافل شد.
جاذبه‌های پربازدید شهر گوا

تور هندوستان

مراکز خرید شهر گوا

گوا مراکز خرید بسیار شیک و مدرن و زیبایی دارد که آخرین مدهای لباس و انواع سوغاتی‌های شهر را عرضه می‌کنند. بازارهای مارگو، ماپوسا و آنجونا پراقبال ترین و بهترین مراکز خرید این بندر زیبا هستند.
جاذبه های گردشگری گوا

جاذبه های گردشگری گوا
غذاهای گوا

گوا دارای رستوران‌های متعدد و متنوعی است که انواع غذاهای پرتغالی، هندی و غربی را طبخ می‌کنند. در اغلب رستوران‌های گوا گوشت گاو و گوشت خوک سرو می‌شود، بهتر است مسلمانان در هنگام سفارش غذا به نوع گوشت آن توجه داشته باشند.
مناطق دیدنی گوا

سواحل تفریحی
آب‌وهوای شهر بندری گوا

شهر بندری گوا معمول در اکثر مواقع سال آب‌وهوایی گرم و شرجی دارد. که البته این امر برای ماهی گران و سایر استفاده‌ها از دریا چون شنا و قایق‌سواری بسیار مناسب است. گرم‌ترین ماه سال در گوا ماهمی است که در آن دمای هوا تا سی‌وپنج درجه‌ی سانتی‌گراد بالا می‌رود. از ژوئن تا سپتامبر در گوا باران‌های موسمی، موسوم به مانسون می‌بارد. بیشترین بارندگی در این شهر در ماه‌های اوت و ژوئیه اتفاق می‌افتد. فصل سرما در این شهر تفریحی و زیبا نسبت کوتاه است و از اواسط دسامبر شروع می‌شود و تا اواخر فوریه ادامه دارد.
سواحل جذاب شهر بندری گوا

اب و هوا
مراکز تفریحی گوا

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *